İzleyiciler

10 Ocak 2017 Salı

Web Tasarım Google Seo Giriş


Bu ay ki yazımızda sizlerle birlikte web tasarım nedir? Web tasarım Önemi? Ve siz müşterilerimiz tarafından bizlere en çok gelen sorulardan birisi nasıl bir siteye sahip olmalıyım google üst sıralarda nasıl çıkarım? Sorularına yanıt arayacağız. Bu sayede  Ayrıca "Google Seo" ufak bir giriş yapacağız.

Web tasarım Nedir?


otogorgun.com /2017 Ocak Web Tasarım Teknomat
Web tasarım gelişmiş teknolojilerin en önemli yeniliklerinden olan internetin görünen yüzünün oluşturulmasıdır. İnternet, web tasarımı sayesinde bilgilendirme ve bilginin aktarılmasında en önemli araçlardan birisi haline gelmiştir.  İnternetin bize sağladığı en önemli avantaj, tabiki zaman ve maliyet. 

Biz Firma olarak iyi bir web tasarımında temel amacımız mevcut firmanın ihtiyaçlarını karşılayacak. Kurumsal kimliğini dijital ortamda yansıtacak bir ürün ortaya çıkarmaktır. 


Web tasarım aktif internet insanları tarafından görselliği anlatan bir olay olarak düşünülmektedir. Lakin bu olay tam olarak web tasarım kavramını açıklamamaktadır. Web tasarım, site içeriği ve görselliğin birbiri ile entegre çalışması ile meydana gelir.
Web site tasarımında en önemli kural; içerik ve tasarımın uyumlu olmasıdır. 
İyi Bir Web Tasarımın Sırları
 • Web tasarımı çok sade oldu diye üzülmenize gerek yoktur. Sadelik ve ulaşılabilirlik her zaman kullanıcıların sizi tercih etmesini sağlamıştır.
 • Web Tasarımın sade olması, karşı tarafa anlatılmak istenenin daha açık şekilde yansıtılmasına olanak verir.
 • Web tasarımlarında rengarenk olan her şeyden uzak durulmalıdır. Eğer renk kullanılacak ise, birkaç renkten oluşan bir kombinasyon tercih edilerek, bütün sitenin uyumlu çalışması sağlanmalıdır. Bu şekilde web sitenize giren kullanıcılar, daha az yorulur ve sitede uzun vakit geçirebilirler.
 • Web site tasarımlarında görselliğin yanında sitenin kolay kullanımının olması çok önemlidir.
 • Web sitenizde yükleme ile çalışabilecek yazılımlardan kaçınmalısınız. Zira insanlar ek yazılımlar çıktığın güvenli olmadığını düşüneceklerdir. Web sitelerinin güvenilir olması çok önemlidir.
 • Web site tasarımlarında yazılan içerik kolay anlaşılır şekilde olmalıdır.
 • Web site içeriğinin etkileşimli olduğu sayfalar, her zaman size artı olarak dönecektir.
Kısaca İyi Web Tasarım İçin
 • Şahıs ya da kuruluşun vizyon ve misyonuna uyan bir web tasarımı olmalıdır.
 • Web tasarımları kolay erişim sağlayan şekilde olmalı ama basit görünümlerden kaçınılmalıdır.
 • Web sitenizi ziyaret edenlere zaman tasarrufu sağlayacak şekilde erişilebilirlik kolaylığı sağlanmalıdır.
 • Web tasarımları google gibi arama motorlarına dost şekilde hazırlanmalıdır.
Web sitesi için bir hedef kitle belirleme ihtiyacı elbetteki olacaktır. Zaten tasarım da buradan yola çıkarak yapılmalıdır. Hedef kitleye göre web tasarımı yapılması, hedefi vurmak açısından size önemli katkı sağlayacaktır. Bu noktada önemli olan ve unutulmaması gereken bir diğer nokta; "Arama Motoru Optimizasyonu"dur. Web tasarımı yapılırken, bu konuya da ulaşılabilirlik, tanıtım ve reklam açısından özellikle dikkat edilmelidir. İnsanlar kolay erişimi ve ulaşımı her zaman sevmişlerdir.

Peki Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?

Arama motoru optimizasyonu Google, yandex, Bing vb. arama platformlarında web sayfanızın "indexlenerek" yani  arama motorları tarafından üst sıralarda çıkmanızı sağlamaya yarar. Biz firma olarak mevcut web tasarımlarımızda temel olarak Google algoritmasına uygun hazırlıyoruz. Çünkü günümüz  kullanıcıların bir çoğu Google arama motorunu kullanmaktadır. Bu yüzden bir web sitesi kurulumunda mevcut sitenizin algoritmasını meta taglarını google endeksli olması büyük önem arz etmektedir. 

Mevcut piyasada firmaların bir çoğu  "Google SEO" adı altında bir çok hizmet sunmaktadır. Peki bu "Google Seo Nedir?"

SEO yani “Search Engine Optimization” sözcük anlamı arama motoru optimizasyonu anlama gelir.Son zamanlarda revaçta olan ve bu kelimenin en önemli özelliği arka sokaklarda kalan dükkanınızı işlek bir caddeye taşımanızla eş değerdir. Yani sitenizi üst sıralara çıkarmaktır.  SEO hizmeti sunan firmalar sizi Google’ın ilk web sayfasına taşıyarak web sitenizin daha fazla ziyaretçi trafiği elde etmesini sağlar. Bu sayede web sitenizdeki ürünleri daha çok potansiyel alıcıya ulaştırabilir ve daha fazla ürün satabilirsiniz.
SEO danışmanlığı konusunda piyasada bir çok yanlış bilgi yer almaktadır. 
Teknomat Business
Örnek Google Business
Örnek verecek olursak Google Business hizmeti firmalara sunduğu ücretsiz bir hizmettir. Piyasada yer alan Google Seo hizmeti sunan bir çok firma bu hizmeti kullanıcılara ücretli 50-300 Tl arasında bir ücret dahilinde sunmaktadırlar.  
Halbuki mevcut mail hesabınızdan https://www.google.com/business/
adresine giriş yaparak sizde işletmenizi kaydını gerçekleştirebilirsiniz. Firma adınız google arandığında sağ tarafta mevcut panel ile google business dahil olabilirsiniz. 
Evet bu ve buna benzer hizmetleri almadan önce mutlaka bilen bir kuruma danışınız. Aksi halde bir kaç adımda gerçekleştirebileceğiniz  ücretsiz hizmetlere cebinizden bir ücret ödeyebilirsiniz. 
Sadece web tasarım yaptırarak SEO’da başarılı olamazsınız. Örneğin bir anahtar sözcük de ilk sayfaya çıkmak istiyorsunuz ve elde ettiğiniz ziyaretçi kitlesine hizmetlerinizi ve ürünlerinizi satmak istiyorsunuz. Yapacağınız en düşünceli yatırım, SEO eklentileridir. Mevcut sitede bir kelime aratıldığında ilk sırada   çıkmak istiyorsanız eğer https://www.google.com.tr/adwords/  tam size göre.
Adwords  Avantajları nelerdir diye soracak olursanız eğer;
Google Adwords ile müşterilerinize daha hızlı ulaşabilir mevcut ürününüzün reklamını binlerce kişiye anında ulaştırabilrisiniz.Not: Adwords hizmeti için ise bir firmadan destek almanızı öneririz.

 • Marka bilinirliğini ve prestijinizi arttırır.
 • Firmanın güvenilirliğini arttırın.
 • Hedef kitlenize daha kolay ulaşma imkanı sağlar.
 • İşletmenizin mağaza ve reklam harcamalarını ve düşürür.
 • Google Aramalarda ilk sırada  yer alırsınız. Tabi mevcut başka reklam veren yok ise. 

Bu yazımızda Google SEO ufak bir giriş yaptık. Gelecek yazımızda daha detaylı sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder